newsletter

Startuję w Lavaredo Ultra Trail 2020!

Lavaredo Ultra Trail

Jestem niesamowicie zadowolony – udało mi się załapać na start podczas przyszłorocznego Lavaredo Ultra Trail na trasie UltraDolomites 80km. Te zawody to nie będzie jedynie główny cel sezonu 2020 – zapowiada się przygoda życia!

Zapisy na UltraDolomites rozpoczynały się pierwszego listopada. Byliśmy wtedy rodzinnie w Karpaczu. To chyba magia tego miejsca dodała szczyptę szczęścia do losowania, którego wyniki zostały opublikowane 15 listopada. Szczerze mówiąc nie wierzyłem, że to się może udać. Nie wiem czemu, po prostu wydawało mi się, że los ochłodzi moje zapały. Tym bardziej, kiedy zobaczyłem, że mogę dopełnić formalności związanych z rejestracją na mojej twarzy rysował się wielki banan. W dodatku Bidon dostał się wcześniej na flagowy dystans tego festiwalu – LUT 120! Jedziemy tam razem!

Wielkiej radości szybko zaczął towarzyszyć niepokój, bo start w takiej imprezie to nie tylko ogrom działań logistycznych i związanym z tym kosztów, ale przede wszystkim ogrom pracy, którą trzeba włożyć w przygotowania.

Planuję ten wyjazd połączyć z wakacjami rodzinnymi. Mamy pewne plany jak to ogarnąć i jeśli wszystko wypali zapowiada się super urlop wraz z zawodami jakich jeszcze wcześniej nie miałem okazji doświadczyć. Dolomity to przepiękne, ale i wymagające góry dlatego jak tylko dowiedziałem się o wynikach losowania na Lavaredo Ultra Trail to uderzyłem do mojego trenera. W odpowiedzi dostałem “no to działamy!“. Musisz mi wierzyć, ale moja motywacja do treningu przebiła sufit i czuję, że będzie wzrastać z każdym kolejnym tygodniem.

Trasa wyścigu UltraDolomites to niecałe 80 kilometrów (wg tracka ok. 78km) oraz 4100 metrów w pionie. Limit czasu to 21 godzin. Bieg klasyfikowany jest na 4 punkty w skali ITRA. To co w tej chwili budzi mój największy niepokój to sekcje na wysokości ponad 2000m. Poniżej przebieg oraz profil trasy.

Profil trasy UltraDolomites 80km – ultratrail.it

Sam już nie wiem czy chcę wylosować ZUK’a, bo tam też się zapisywałem. Nie wiem czy dwa maratony górskie w odstępie miesiąca nie zaburzą mi przygotowań. Co prawda ZUKa i UD dzieli prawie 4 miesiące, jednak w tej chwili Lavaredo to mój główny cel. Do przegadania z trenerem.

Przede mną niespełna 8 miesięcy ciężkiej pracy na treningach, przygotowań sprzętowych, planowania. Będę na bieżąco raportował co tam u mnie słychać w tej kwestii. Na łączach!

Zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony organizatora La Sportiva Lavaredo Ultra Trail https://ultratrail.it/en/

Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby być na bieżąco!

Same konkrety, zero spamu! :)